Płynna membrana dachowa i jej zalety

dachowaSolidny dach, wykonany z materiałów najwyżej jakości, jest gwarancją bezpieczeństwa, dlatego jego konstrukcja, jak i wykończenie zawsze powinny być sprawą priorytetową. Jedną z ważniejszych kwestii w tym zakresie jest hydroizolacja, która coraz częściej wykonywana jest przy użyciu płynnej membrany. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej płynnej membranie dachowej i jej cechom charakterystycznym.

Płynna membrana dachowa – czym się charakteryzuje?

Płynna membrana dachowa wykorzystywana jest przede wszystkim do ochrony dachu przed wilgocią oraz wodą opadową. Z reguły pokrywa się nią dachy płaskie, rzadziej pochyłe, choć śmiało można po nią sięgać również do zabezpieczania tarasów, balkonów, a nawet fundamentów i chodników. To właśnie tak szerokie możliwości jej zastosowania są niewątpliwe największą zaletą płynnej membrany.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych żywic poliuretanowych, zalicza się ją do najtrwalszych materiałów hydroizolacyjnych dostępnych na rynku, dlatego też jej gwarancja opiewa nawet na 25 lat sukcesywnego użytkowania. Płynna membrana dachowa zapewnia kompleksową hydroizolację, gwarantuje maskowanie pęknięć nawet w zakresie 2mm, a do tego jest wyjątkowo łatwa w aplikacji. Co więcej, charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością – jest to niezwykle ważna kwestia w branży dekarskiej, i świetnym wiązaniem z podłożem – praktycznie z każdym typem jakie są stosowane na dachach.

Płynna membrana dachowa – w połysku czy może raczej w macie?

Obecnie płynna membrana dachowa dostępna jest nie tylko jako materiał błyszczący, ale też w wersji matowej. Aby uzyskać taki satynowo-matowy efekt wystarczy jedynie na główną warstwę membrany nałożyć dodatkowo warstwę specjalnego produktu.

Płynna membrana dachowa jest więc materiałem uniwersalnym, który wykazuje się wysoką odpornością na działanie czynników mechanicznych oraz chemicznych, jak również na promieniowanie UV. Z tego też powodu ta innowacyjna metoda hydroizolacji dachów z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.proof-tech.com


Opublikowano

w

Tagi: