Przepompownia ścieków PURAPOMP

PURATOR

Przepompownie PURAPOMP stosowanie są przy budowie lub modernizacji kanalizacji sanitarnej, deszczowej i przemysłowej w miastach, osiedlach wiejskich i zakładach przemysłowych. Stanowią główny element systemu kanalizacji grawitacyjno-ciśnieniowej i ciśnieniowej
Przepompownie PURAPOMP wykonane są w zbiornikach żelbetowych o różnych średnicach i różnych wysokościach (w zależności od wydajności pomp, pojemności retencyjnej). Konstrukcja zbiornika oraz połączenia elementów zapewniają szczelność budowli.
Firma PURATOR Polska oferuje przepompownie PURAPOMP o różnych wydajnościach i wysokościach podnoszenia.
Wyposażenie przepompowni ustalane jest indywidualnie w zależności od potrzeb i życzeń użytkownika, inwestora, projektanta.
Standardowe wyposażenie przepompowni stanowi:

  •     2 pompy zatapialne (1 pracująca + 1 rezerwowa) wraz z osprzętem
  •     instalacja tłoczna wewnątrz zbiornika przepompowni (wykonana z materiału wg zaleceń i życzeń klienta)
  •     właz wejściowy
  •     drabinka obsługowa
  •     czujniki poziomu ścieków
  •     szafka zasilająco-sterująca

Dodatkowe wyposażenie stanowi:

  •     pomost obsługowy
  •     rura wywiewna (wentylacyjna)
  •     instalacja płucząca
  •     specjalne wyposażenie szafki zasilająco-sterującej (wg życzeń klienta)

Firma PURATOR Polska dokonuje rozruchu hydraulicznego i elektrycznego przepompowni PURAPOMP w skład, której wchodzą:

Systemy kanalizacji
Elementy kanalizacyjne ze stali nierdzewnej przeznaczone są do odprowadzania ścieków i wód poprocesowych w przemyśle spożywczym, chemicznym , farmaceutycznym i naftowym a także budynkach użyteczności publicznej takich jak: pływalnie, szpitale, hotele, biura, banki i garaże podziemne. Kanalizację firmy PURATOR ze stali nierdzewnej stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieją wysokie wymogi wobec trwałości, higieny i odporności chemicznej.
Wszystkie wpusty punktowe, odwodnienia liniowe oraz rury i kształtki wykonywane są w dwóch opcjach materiałowych: jako stal nierdzewna 1.4301 (AISI 304) oraz stal nierdzewna kwasoodporna 1.4404 (AISI 316L). Kanalizacja ze stali nierdzewnej składa się z rur, kolan, dwójników, trójników, czyszczaków itp. Elementy te są wykonane ze stali nierdzewnej podłużnie skalibrowanej, wyposażone są one w kielich z pierścieniem uszczelniającym. Wpust podłogowe można wyposażyć w wyjmowane syfony, wyjmowane koszyki-osadniki, ruszty o dowolnym obciążeniu, w wykonaniu kratowym, antypoślizgowym, użebrowanym itp.
Elementy kanalizacyjne występują w następujących średnicach DN 50, DN 70, DN 100 i DN 150. System ten jest całkowicie kompatybilny z kanalizacją z polietylenu i PVC a dzięki zastosowaniu adaptorów możliwy do podłączenia także do rur żeliwnych i kamionkowych. Kanalizacja firmy PURATOR obejmuje kompletne wyposażenie systemów o średnicach od DN 50 do DN 150 łącznie z uszczelnieniami z odpornych na agresywne ciecze materiałów, obejmami do mocowania itp. System kanalizacji gwarantuje co najmniej 50 letnią trwałość wszystkich elementów. Są one odporne na korozję atmosferyczną oraz szkodliwe działanie roztworów alkalicznych i kwasów.

Systemy odwodnień liniowych
Odwodnienie liniowe typu MINI, TOP i MAXI przeznaczone jest do odprowadzania wód deszczowych i technologicznych z tarasów i garaży, dróg rowerowych, parkingów samochodów osobowych i ciężarowych, stacji benzynowych i myjni samochodowych a także z obszarów przemysłowych i lotnisk.
Odwodnienie liniowe MINI, TOP i MAXI składa się z korpusu koryta i odpowiedniego rusztu. Korpus wykonany jest z betonu B 45 wg DIN 4281 dodatkowo wzmocnionego włóknami szklanymi. Ruszt w zależności od klasy obciążenia wykonany jest ze stali ocynkowanej lub z żeliwa sferoidalnego.
Odwodnienie firmy PURATOR oferowane jest w trzech szerokościach użytkowych: 100 mm, 150 mm, 200 mm. Możliwe jest stosowanie odwodnienia ze spadkiem lub bez spadku, można też stosować kaskady. Odwodnienie występuje w następujących klasach obciążenia: A 15, B 125, C 250, E 600 oraz D 400 – F 900. Za pomocą odwodnienia firmy PURATOR można rozwiązać każdy problem związany z odprowadzaniem wody. W każdym korycie znajduje się uformowana zaślepka odpływu dolnego. Koryta mają długość 0,5 m i 1 m. Dzięki elementom z odpływem bocznym można stosować połączenia kątowe, T lub krzyżowe. Bogata oferta skrzynek odpływowych, ścianek zakończeniowych, króćców rurowych, syfonów i uchwytów ryglujących zapewnia bezproblemowy montaż i eksploatację odwodnienia.